Haftalık Yemek Menüsü ve Sağlıklı Beslenme Yaklaşımımız

Okulumuzda sağlıklı beslenmenin önemi, fiziksel ve zihinsel gelişimin en iyi şekilde desteklenmesi amacıyla haftalık yemek menülerimizde kendini göstermektedir. Kantin uygulamamızın olmadığı okulumuzda, tüm süreçlerimizde doğal olarak, taze ve ev yemekleri tercih edilmektedir. Ayrıca, helal gıdaya gösterdiğimiz büyük hassasiyetle menülerimizde yer alan tüm ürünler helal ürünlerdir.

Kahvaltı

Günün en önemli beslenme öğünü olan kahvaltı, öğrencinin güne zinde başlamaları için gerekli tüm besin öğelerini içerir. Özenle hazırlanmış kahvaltı menülerimiz, her gün farklı seçeneklerle sunularak, öğrencilerin dengeli ve yeterli beslenmesini sağlar.

Öğle Yemeği

Öğle yemeği menülerimiz, protein, karbonhidrat ve vitamin açısından zengin, öğrencilerin enerji ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Öğle yemeği, normal bir tabak düzenine göre hazırlanır, böylece hem sağlıklı hem de lezzetli yemeklerin tadını çıkarırlar.

İkindi Kahvaltısı

İkindi kahvaltılarımız, öğle yemeği ile akşam yemeği arasında kan şekerini dengede tutacak ve öğrencinin enerjisini destekleyecek şekilde planlanmıştır. Bu süreçte hafif, sağlıklı ve kolay sindirilebilir yiyecekler tercih edilmektedir.